286567-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsstrategiska tjänster 2018
Referensnummer: 1-200-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik AB inbjuder er härmed att lämna anbud avseende Kommunikationsstrategiska tjänster enl. detta upphandlingsunderlag.
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal med en leverantör som ska kunna bistå med att utveckla strategier och planer för intern och extern kommunikation, mediarelation, kriskommunikation och kommunikation i sociala media samt kunna behov bistå med att planera och genomföra medie-/budskapsträning.
Denna upphandlingen omfattar inte marknadsaktiviteter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79416000 Public relations, 79420000 Managementtjänster, 79633000 Personalutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen