Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Upphandlande enhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Operationell leasing samt fullserviceåtagande av personalbilar
Referensnummer: 20214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Nordion Energi AB har för avsikt att handla upp en leverantör avseende leasingåtagande med kringliggande tjänster i samband med företagets person- och bruksbilar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34136000 Skåpbilar, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen