Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Immunglobulin mot Hepatit B, infusion
Referensnummer: 2019-O000617
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser inköp av Immunoglobulin mot Hepatit B, infusion, för successiva leveranser till Region Skåne. Avtalet gäller även för annan juridisk person som genom Avtal getts möjlighet av Region Skåne att nyttja detta Avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp av Immunoglobulin mot Hepatit B, infusion, för successiva leveranser till Region Skåne. Avtalet gäller även för annan juridisk person som genom Avtal getts möjlighet av Region Skåne att nyttja detta Avtal.