286593-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Kontorsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmateriel
Referensnummer: V 2021/241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av kontorsmateriel samt skåpservice.
Omfattning
Upphandlingen omfattar förbrukningsvaror för kontor samt skåpservice i enlighet med vad som anges i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
I kontorsmateriel beräknas diverse förbrukningsmaterial som papper, pennor, material till presentation och arkivering.
Lunds universitet kommer att teckna avtal med 1 leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22816100 Anteckningsblock, 22851000 Pärmar, 30192121 Kulspetspennor, 30193200 Brevkorgar och tidskriftssamlare, 30199230 Kuvert, 31440000 Batterier, 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 44423450 Namnskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen