286602-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodanalysapparater med tillhörande serviceavtal
Referensnummer: 7.1.11-03630/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Blodanalysapparater med tillhörande serviceavtal.
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på blodanalysapparater till distriktsveterinärernas mottagningar. Upphandlingen innefattar inköp, tillbehör samt service och support på både nya apparat samt befintliga. Det ingår två olika områden, hematologi och kemi
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38432000 Analysapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens värde beräknas till 5 000 000 SEK under hela avtalsperioden, inklusive eventuella förlängningar. Uppgiften om volym är bara en vägledning och kan därför komma att variera under avtalstiden