286620-2016 - ResultatSverige-Göteborg: Parkeringsmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solcellsdrivna parkeringsautomater.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Inköp, leverans och installation av 700 solcellsdrivna parkeringsautomater.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38730000 Parkeringsmätare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.