286622-2016 - ResultatSverige-Trelleborg: Transformatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
New power transformer, 130/10 kV, 25 MVA.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Trelleborg.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Trelleborg Tekniska Förvaltning, invites Suppliers from eligible local and international firms for the supply, delivery, installation, testing as an Turn Key delivery of:
One complete 130(50)/10 kV kV, 25 MVA 3-phase power transformers as detailed in Tecnichal Specification Substation SF New power transformer 130(50)/10 kV, 25 MVA.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31170000 Transformatorer, 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 45317200 Elinstallation av transformatorer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.