286629-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer – Reservdelar och tillbehör till fordon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelReservdelar och tillbehör till fordon
BeskrivningAvesta och Hedemora kommun upphandlar ett ramavtal avseende reservdelar och tillbehör till fordon, inklusive leverans. De huvusakliga beställarna är kommunernas gymnasieskolor, Karlfeldtgymnasiet i Avesta och Martin Koch gymnasiet i Hedemora samt Produktionsenheten Teknisk Service i Avesta kommun. Upphandlingen är uppdelad i två geografiska områden där Avesta kommun och Hedemora kommun utgör ett vardera. Ta chansen att leverera reservdelar och tillbehör till en eller två kommuner och framtidens mekaniker!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGeografisk område 1 - Avesta kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107376:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar, 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
Optioner
Beskrivning av alternativen24 månader
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGeografiskt område 2 - Hedemora kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107376:Lot:2