286630-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Dokumentationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknikinformatörer/informationsingenjörer
Referensnummer: Dnr18MB826
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79131000 Dokumentationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Teknikinformatörer/informationsingenjörer från halv- till heltid på plats som förstärker Beställaren i uppdrag/projekt som drivs av Beställaren.
Resursens roll kan antingen vara att tillföra specialistkompetens som Beställaren inte har tillgång till inom den egna verksamheten, alternativt att resursen är en tillfällig resursförstärkning t.ex. vid vakanser, föräldraledighet, sjukdom etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64216200 Elektroniska informationstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72222300 IT-tjänster, 72263000 Programimplementation, 72611000 Tekniskt datastöd, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen