Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportörer färdtjänst Karlstad 2021
Referensnummer: KTN/200206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar transportörer gällande färdtjänst för resenärer folkbokförda i Karlstads kommun och kommunala resor för Karlstads kommuns räkning samt sjukresor för färdtjänstberättigade inom Karlstad kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 59 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen