28665-2019 - ÄndringSverige-Karlstad: Skydds- och säkerhetskläder
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för personligt skydd
Referensnummer: 18/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35113400 Skydds- och säkerhetskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Utrustning för personligt skydd med diarienummer 18/86, enligt bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.