28666-2019 - ÄndringSverige-Västerås: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrastinjektorer till MR
Referensnummer: DU-UPP18-0155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av tre (3) stycken kontrastinjektorer inklusive installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick samt leverans av förbrukningsmaterial efter successiva avrop från köparen. Option på servicekontrakt efter utrustningens garantitid, option på teknisk serviceutbildning, option på utbildning och option på ytterligare xxxxxxxx
Upphandlingen avser köp av kontrastinjektorer och förbrukningsmaterial i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.