286710-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektricitet – Elhandel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElhandel
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans och prissättning av el, elcertifikat, ursprungsgarantier och utgår från de behov som Beställaren har gällande leverans av el, till samtliga anläggningar som tillhör Beställaren och Beställarens nuvarande och eventuellt tillkommande organisationer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128965:Lot:1