Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniskaprodukter, papper- och plastprodukter samt städprodukter
Referensnummer: KS 000286/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att säkerställa Båstads kommuns behov av kemtekniskaprodukter, papper- och plastprodukter samt städprodukter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33711900 Tvål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39525600 Disktrasor, 39800000 Rengörings- och polermedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen