Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skopistaplar, video
Referensnummer: HSN 332-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar upp till två (2) olika ramavtal för staplar, hela och i delar inom laryngo- respektive bronkoskopi enligt de grupper som framgår av utvärderingen. Vinnande leverantör för respektive grupp kommer även att erhålla ett ramavtal kring tillbehör, reservdelar, reparationstjänster, förbrukningsmaterial och utbildning för levererad utrustning i egenskap av det förstnämnda ramavtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Videorhinolaryngoskopi
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33168100 Endoskop, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bronkoskopi
Del nr: 2