See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reklambyråtjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för reklambyråtjänster. Denna upphandling är inte delad i avtalsområden. Leverantörer ska kunna leverera samtliga efterfrågade tjänster. Beställaren avser att teckna Avtal med en (1) Leverantör. Grunden för utvärdering är det ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden baserat på pris och kvalitet. Avtalets uppskattade omsättning är sexhundra tusen (600 000) svenska kronor/år. Avtalets högsta värde är sex miljoner (6 000 000) svenska kronor för hela avtalstiden på åtta (8) år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111259:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22462000 Reklammaterial, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion