2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling Infrastruktursarkitekt för LCH Citrixmiljö
Beskrivning: Infrastruktursarkitekt som ska sköta livscykelhantering av Citrix backend servermiljö åt Serviceförvaltningen.
Intern identifierare: FSN 2026-0246
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Anbudspris-mervärdesavdrag = utvärderat pris. Gör två tilldelningskriterier 1. Typ: Pris, Namn: Anbudspris, Beskrivning: Viktat anbudspris. 2. Typ: Kvalitet, Namn: Mervärden
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000