2. Förfarande
Förfarande
Titel: Golventreprenadtjänster - Söderhamn, Ovanåker.
Beskrivning: Upphandling gällande Golventreprenadtjänster inom Beställarnas fastighetsbestånd och avser planerade och oplanerade, större och mindre golvarbeten. Fastighetsbestånden består av fastigheter som förvaltas eller förhyrs av Beställarna. Upphandlingen avser Söderhamns kommun, Ovanåkers kommun, Faxeholmen AB, Alfta Industricenter AB (AICAB) och Alfta-Edsbyns Fastighets AB (AEFAB)
Intern identifierare: 14232
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45432130 Golvbeläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45431000 Golv- och plattläggning, 45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45432113 Läggning av parkettgolv, 45432114 Läggning av trägolv
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Söderhamns kommun
Beskrivning: Golventreprenadtjänster
Intern identifierare: Söderhamns kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ovanåkers kommun
Intern identifierare: Ovanåkers kommun
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: AEFAB & AICAB
Beskrivning: Alfta-Edsbyn Fastighets AB och Alfta Industricenter AB
Intern identifierare: AEFAB & AICAB
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Faxeholmen 1
Intern identifierare: Faxeholmen 1
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Faxeholmen 2
Intern identifierare: Faxeholmen 2