286782-2019 - ResultatSverige-Bromma: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna arbetsfordon
Referensnummer: UH-2019-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets radioanstalt avser att införskaffa tre stycken eldrivna arbetsfordon för transporter inom myndighetens område. Avtal kommer att träffas med en leverantör.
Avsikten är att förnya flottan av mindre arbetsfordon avsedda för interna transporter med 10 st. fordon under de kommande 4 åren varav tre stycken under 2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen