286800-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Höganäs: Personalförmedling
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningsavtal, socionomer
Referensnummer: SN/2022/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Höganäs kommun, socialförvaltningen, bjuder härmed in till anbudslämnande i upphandling av bemanningsavtal för socionomer.
Inbjudan
Höganäs kommun, socialförvaltningen, inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende ramavtal för bemanning av socionomer i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Upphandlingen avser bemanningsavtal för socionomer.Höganäs kommuns inköpsbehov uppskattas till 15 000 000 SEK under hela kontraktstiden inklusive eventuella förlängningar. Höganäs kommun lämnar ingen garanti för angivna volymer, omfattningen kan komma att förändras under avtalstiden.
Avtalets takvolym är maximalt 20 000 000 kr. När denna summa uppnåtts upphör avtalet att gälla.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen