2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Hantverkstjänster elarbeten
Beskrivning: Kungälvs Kommun med tillhörande bolag enligt ovan avser att upphandla ett ramavtal för elarbeten för fortlöpande arbeten/uppdrag under avtalsperioden. Exempel på arbeten som kan bli aktuella är: - elinstallationer - elarbeten - felsökning - reparationer - service och underhåll inom kraft- och belysningssystem m.m. - elinstallationsarbeten i lågspänningsanläggningar - service och underhåll inom automationsanläggningar - Underhåll och ombyggnadsarbeten samt mindre nybyggnation på och inom beställares fastigheter Maximalt kommer tre (3) leverantörer att tilldelas ramavtal.
Intern identifierare: KS2025/0888
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Hantverkstjänster elarbeten