286813-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klientdatorer, mobiltelefoner, surfplattor samt tillbehör
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av klientdatorer, mobiltelefoner, surfplattor, tillbehör samt tillhörande produktnära tjänster.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) Leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213100 Bärbara datorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231320 Pekskärmar, 32250000 Mobiltelefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen