286819-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Aktivrullstolar, barnrullstolar och drivaggregat 2021
Referensnummer: SLSO 2020-2006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193120 Rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar aktivrullstolar, barnrullstolar och drivaggregat till Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO) och Region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen