Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter Tekniska inom bygg
Referensnummer: UHN.2018.151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avbryts. Inga gällande anbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Uppdragsområde A. Arkitektur/bygg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdragsområde B. Projekledning
Del nr: 2
Uppdragsområde C. El
Del nr: 3
Uppdragsområde D. VVS
Del nr: 4
Uppdragsområde E. Storkök
Del nr: 5