2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pipetteringsrobot, Region Skåne
Beskrivning: Upphandling avser köp av Pipetteringsrobot till spädning/normalisering av DNA/RNA. Upphandling avser även ramavtal på förbrukning kopplat till pipetteringsrobot.
Intern identifierare: 2025-O002529
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (9)
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 1822863-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (10)
Intern identifierare: 1902073-1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokument.