28688-2021 - ÄndringSverige-Norrköping: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal byggprojektledare
Referensnummer: 3.2.1-2020-28028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket har behov av konsulttjänster inom byggprojektledning och projektadministration. Uppdragen kan variera i storlek och omfattning. Uppdragen kan vara allt från tidsatta uppdrag med klara mål till korta och/eller snabba konsultinsatser.