28696-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Konsulttjänster för system
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd Unit4 Business World
Referensnummer: SL 19.010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72246000 Konsulttjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktet omfattar konsultstöd för systemet Unit4 business world vid utveckling, support, uppgraderingar och anpassningar (Tjänsten) av systemet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar konsultstöd för systemet Unit4 business world vid utveckling, support, uppgraderingar och anpassningar (Tjänsten) av systemet.