Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
Avsnitt I: Upphandlande myndighet
Namn och adresserOfficiellt namn: Skellefteå kommun, Inköpsenheten
Nationellt registreringsnummer: 212000-2643
Ort: Skellefteå
Nuts-kod: SE Sverige
Postnummer: 931 85
2. Offentliga miljöer, gator och vägar
2. Offentliga miljöer, gator och vägar.