286979-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till Skogsstyrelsens kontor
Referensnummer: 2020/328
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Orientering
Skogsstyrelsen inbjuder till anbudsgivning avseende lokalvård.
Entreprenaden omfattar lokalvård samt fönsterputsning på de runt 70 orter i våra regioner Nord, Mitt och Syd.
(Se bilaga med karta)
Upphandlingen sker i överensstämmelse med detta Upphandlingsdokument och i kravspecifikationen med tillhörande bilagor och ställda krav.
Det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att antagas.
OBS! Respektive anbudsgivare skall besöka angivna kontor för att själva bilda sig en uppfattning om uppdragets omfattning.
Avtalstid
Total avtalstid är maximalt 4 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
2020/328: Lokalvård till Skogsstyrelsens kontor
Del nr: Alla
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård med tillhörande tjänster.