Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster - Väg, trafik och VA-anläggningar
Referensnummer: KS 000206/2020-900
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar till största del projektering och utredning avseende kommunala exploateringsområden och där ingående infrastruktur. Även andra uppdrag kan förekomma avseende befintlig infrastruktur eller utbyggnader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen