287060-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Generalkonsultuppdrag för projektering av - Lillebyvägen 9 ny- tillbyggnad förskola och Gamla Tumlehedsvägen anpassning till förskola
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsultuppdrag för projektering av - Lillebyvägen 9 ny- tillbyggnad förskola och Gamla Tumlehedsvägen anpassning till förskola
BeskrivningGamla Tumlehedsvägen och Lillebyvägen är två likvärdiga projekt för ny- och tillbyggnad av förskolor, som ska genomföras ungefär samtidigt. Uppdraget avser generalkonsultuppdrag som omfattar projektering. De båda förskolorna ingår i Stadsfastigheters program för minskad klimatpåverkan 2025.
Intern identifierareSFF-2024-01148
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Mängd8 000 000