Officiellt namn: Karlshamns kommun Postadress: Rådhusg. Ort: Karlshamn Postnummer: SE-374 81 Land: Sverige Att: Rebecka Einarsson E-post:rebecka.einarsson@karlshamn.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Hyresmaskiner.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlshamn.
Nuts-kodSE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Karlshamns kommun, Karlshamnsbostäder AB, Karlshamnsfastigheter AB, Karlshamns Hamn AB och Karlshamns Energi AB upphandlar tjänsten för hyra av arbetsmaskiner.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42000000 Industrimaskiner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.