2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för schema- och bemanningsplanering
Beskrivning: Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna ansökan avseende Systemstöd för schema- och bemanningsplanering för Norrköpings kommuns verksamheter. Upphandlingen omfattar flera verksamheter inom Norrköpings kommun. Systemstödet ska användas för schemaläggning och vikariehantering inom. - Vård- och omsorgsverksamheter - Socialtjänst - Förskola - Grundskola/fritidshem (vikariehantering) Då flera verksamheter kan komma ifråga senare ska upphandlat avtal avse en kommunlicens. Se vidare bilaga Förutsättningar och övergripande krav.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118769:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning