287117-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Programvara för Internet och intranät
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av intranät-lösning
Referensnummer: 19/0221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48220000 Programvara för Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av leverantör som ska tillhandahålla leverans av system för intranät. Upphandlingen innebär att vald leverantör ska tillhandahålla en nyttjanderätt till NSR av vald lösning och för erforderligt antal användare, ansvara för införandet av vald lösning med efterföljande förvaltningsåtgärder och tillhandahålla uppdateringar och support.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen