Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PR Byrå
Referensnummer: SDA 2022-00701
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79416000 Public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en PR Byrå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79416000 Public relations, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
PR byrå