287180-2022 - ResultatSverige-Sundsvall: Besiktning av rörledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörinspektion
Referensnummer: MSVAB-2022-00008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
76600000 Besiktning av rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar rörinspektion inom Sundsvalls-, Timrå och Nordanstigs kommuner, såväl planerade som akuta arbeten förekommer.  För ytterligare information, se upphandlingsdokumentationen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspris del A) Driften/akuta jobb
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
76600000 Besiktning av rörledningar, 90400000 Avloppshantering, 90491000 Besiktning av avlopp, 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar rörinspektion och takvolymen beräknas uppgå till ca 7 500 000 SEK. Den angivna omfattningen baseras på föregående års statistik.
Anbudspris Del B) Planerade jobb
Del nr: 2