287185-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pumpstationer med tillhörande produkter och tjänster
Referensnummer: 21/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av Pumpstationer med tillhörande produkter och tjänster, specificerade för medlemmens behov. Upphandlingen är uppdelad:
• Pumpstation A - Sump i betong, betongöverbyggnad
• Pumpstation B - Sump i betong, träöverbyggnad
• Pumpstation C - Sump i glasfiber, överbyggnad i trä & sandwichlaminerad glasfiber
• Pumpstation D - Sump i rostfritt, överbyggnad i trä
• Pumpstation E - Pumpstation utan överbyggnad:
-Betong
-Glasfiber
-Rostfritt
• Pumpstation F - Tryckstegringsstation
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42122000 Pumpar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232152 Byggnation av pumpstation, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen