Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård gällande entreprenadstäd, flyttstädning
Referensnummer: 2018-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911100 Städning av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande inre skötsel (Lokalvård). Trapphusstäd, tvättstugor och allmänna utrymmen. Även vissa kontor.
Avflyttningsstäd vid månadsskiften när nya hyresgäster flyttar in och ut.
Omfattar Uppsalahems alla områden som har studentboenden. Antal studentbostäder vid avtalsstart 3900 stycken.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911100 Städning av bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen