287222-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Täby: Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhets- och riskkonsult
Referensnummer: KS 2020/314-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser konsulttjänster omfattande rådgivning, utredning och projektering inom kompetensområdena säkerhet och risk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet avser konsulttjänster omfattande rådgivning, utredning och projektering inom kompetensområdena säkerhet och risk, se upphandlingsdokumentet för detaljer om Art, omfattning och mängd.