287223-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsbevakning
Referensnummer: Unr 6/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar Trygghetsbevakning med hjälp av väktare, främst utanför kontorstid, genom avrop från detta avtal. Avropens omfattning utgörs till största av längre bevakningsuppdrag som är sprungna ur ett för respektive område och vid var tid definierat behov.
Notera att under semesterperioden, veckorna 27-31 kommer inga frågor att besvaras. Frågor på upphandlingen ställs med fördel innan vecka 27.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen