287234-2020 - ResultatSverige-Visby: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialskolskjutsar - Fordon anpassade för transport av rullstol och permobil
Referensnummer: 20/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar specialskolskjutstrafik på Gotland med fordon anpassade för transport och permobil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen