287254-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentkortsportal
Referensnummer: SR2311
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio AB upphandlar en webbaserad presentkortsportal för inköp av presentkort.
Sveriges Television AB, Sveriges Utbildningsradio AB och Sveriges Radio Förvaltnings AB kommer att vara avropsberättigade till ramavtalet.