28729-2020 - ResultatSverige-BORÅS: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK
Referensnummer: 19/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
För att upprätthålla ett gott inomhusklimat och följa gällande regelverk avseende
Obligatorisk ventilationskontroll har RISE identifierat ett behov av ett nationellt
Ramavtal avseende OVK-besiktning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar OVK-besiktning.