287368-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor – Drift och underhåll av utemiljö, område A, Falu kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av utemiljö, område A, Falu kommun
Beskrivning: Är ni Falu kommuns entreprenör för drift och underhåll av utemiljö? Brinner ni för att hålla stadens utemiljö vacker, funktionell och säker? Då är ni välkomna att lämna ert bästa anbud i denna upphandling av Drift och underhåll av utemiljö, område A.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101461:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 77314100 Anläggning av gräsmattor, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77342000 Klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd, 77300000 Trädgårdstjänster, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 90620000 Snöröjning, 45233141 Väghållning