See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling konsult för projektledning av logistisk lösning
Beskrivning: Konsulten ska leda ett arbete med att utveckla befintlig systemplattform som bland annat består av ordersystem, lagersystem, planeringssystem och ekonomisystem för att fullt ut och med god effektivitet möjliggöra användande av flera fysiska lager. Arbetet avser att öka kapacitet och robusthet i befintlig lagerstruktur och som en del av detta krävs en utvecklad systemlösning för befintliga logistiksystem.
Intern identifierare: MC 2026-042
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000