287454-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prenumerationstjänster
Referensnummer: 2141-1.4.2-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Prenumerationstjänster av papperstidningar och pappers- och elektroniska tidskrifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22210000 Tidningar, 22211000 Facktidskrifter, 22212000 Tidskrifter, 22213000 Veckotidningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen