28747-2019 - ÄndringSverige-Ludvika: Pussel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material för omsorg, utveckling och lärande inom förskolan - 2019
Referensnummer: GNU 2018/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37523000 Pussel
II.1.4.
Kort beskrivning
Pedagogiska leksaker för inom- och utomhusbruk till kommunerna Borlänge, Falun, Gagnef, Hedemora, Ludvika och Säter. Avtalsstart 18.5.2019.