Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås, larm, passagesystem och övriga säkerhetstekniska installationer
Referensnummer: 405-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar bland annat service inklusive jour dygnet runt alla dagar om året av högskolans befintliga passersystem ASSA ARX version 4.1.4 eller senare version, mekaniska låssystem samt larmsystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej