Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR-kompatibel utrustning
Referensnummer: 18RS247
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av övervakning och ventilator för placering i MR-lab på Örnsköldsviks sjukhus. Avtalet omfattar också möjliga köp av dessa utrustningar i övriga länet utifrån behov.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av MR-kompatibel utrustning, ventilator och övervakningsutrustning, enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33113000 MRT-utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33195000 Patientövervakningssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen