287512-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Föroreningsundersökningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Markmiljöföroreningar i exploateringsprojekt
Referensnummer: E2020-02258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90715000 Föroreningsundersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att utföra Exploateringskontorets behov av konsulttjänster vad gäller markmiljöföroreningar i explaoteringsprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen